Zawartość

Rzecznik Praw Obywatelskich - na gruncie Uniwersytetu – spotkanie z członkami i członkiniami prawniczych kół naukowych

Data: 
2018-10-22
słowa kluczowe: 

22 października w Collegium Iuridicum II Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się spotkanie z dr. Adamem Bodnarem pt. “Rzecznik Praw Obywatelskich - na gruncie Uniwersytetu”. 

Spotkanie zostało zorganizowane dzięki porozumieniu dwóch kół naukowych zajmujących się prawami człowieka – Studenckiego Koła Naukowego im. Pauliny Kuczalskiej-Reinschmit oraz Koła Naukowego Studenckie Forum Praw Człowieka działającego przy Wydziale Prawa i Administracji UW.

W trakcie spotkania poruszone zostały kwestie związane genezą i kształtowaniem się instytucji Rzecznika Praw Obywatelskich - w związku z 30. rocznicą jej istnienia.

Rozmawialismy również o edukacji w zakresie praw człowieka przez pryzmat studiów prawniczych, a także przypomniano rekomendacje z I Kongresu Praw Obywatelskich.

Wśród wielu pytań zadanych przez uczestników warto wspomnieć o tych, które odnosiły się do bieżących naruszeń praw człowieka, będących przedmiotem interwencji Rzecznika, min. sytuacji zwolnionych dyscyplinarnie pracowników PLL LOT.

Galeria

  • Młodzi ludzie na sali wykładowej

    Studenci Uniwersytetu Warszawskiego na spotkaniu z RPO 22.10.2018
  • Dwie kobiety i mężczyzna przy stole panelowym

    Adam Bodnar i członkinie kół prawniczych UW, 22.10.2018