Zawartość

Jak poruszać się w trudnym świecie polityki, sądów i władz reprezentując najsłabszych i poszkodowanych? Spotkanie RPO ze studentami w Bielsku-Białej

Data: 
2017-10-18
Położenie: 
 • 3 maja 11
  Bielsko-Biała
  Polska
słowa kluczowe: 

Projekt redakcjaBB skupia kreatywnych młodych ludzi z Bielska-Białej i okolic. Współpracuje z nią ponad 150 licealistów i gimnazjalistów. Młodzież pod okiem mentorów tworzy teksty, zdjęcia, filmy oraz grafiki, które publikujemy w magazynie redakcjaBB (dostępnym również online) i na stronie redakcjabb.pl. 

Celem jest aktywizacja młodych ludzi, a także walka z krzywdzącymi stereotypami, które dotyczą tej grupy społecznej. 

Redakcja, jako miejsce spotkań, stała się również przestrzenią, w której młodzi ludzie mogą poczuć się bezpiecznie i bez skrępowania mówić o swoich problemach, czy poglądach. Organizuje spotkania, warsztaty, debaty, wystawy i koncerty. 

Współpracuje z instytucjami lokalnymi, m.in. Teatrem Polskim w Bielsku-Białej czy Galerią Bielska BWA. Działa na rzecz aktywizacji obywatelskiej młodych ludzi organizując rozmaite wydarzenia we współpracy z Urzędem Miasta czy Młodzieżową Radą Miasta w Bielsku-Białej. Od maja 2016 roku działa dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Rodziny i Pracy Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, natomiast w 2015 roku zrealizowaliśmy projekt dofinansowany z Funduszy norweskich. 

Spotkanie z RPO pomogła zorganizować organizuje dwójka Ambasadorów RPO na Śląsku Krzysztof Pałus i Jagoda Rusińska.

 

 

Galeria

 • Na zielonym tle zdjęcie Adama Bodnara i napis

  Poznajcie człowieka, który czuwa, by prawa człowieka nie były w Polsce łamane
 • Spotkanie klubowe, dużo ludzi

  Spotkanie w redakcji BB w Bielsku-Białej, 18.10.2017
 • Spotkanie klubowe, dużo ludzi

  Spotkanie z redakcją BB w Bielsku-Białej, 18.10.2017